Soru Sorun - Bilgi Sahibi Olun

Yenile

Sorulmuş Sorular ve Cevapları

 • D**** ***** sordu,
  Güncel sgk teşvikleri nelerdir? Kısaca bilgi verir misiniz?
  Murat Görez
  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  İlave İstihdam Desteği ( 17103 / 27103 ) 5 Puanlık Prim İndirimi ( 5510 ) Arge Tasarım Teşviki ( 05746 15746 ) Asgari Ücret Desteği Bölgesel Teşvik (İlave 6 Puanlık İndirim 46486 56486 66486) Çok Tehlikeli İşyerleri Engelli İstihdamı ( 14857 ) Genç Girişimci Desteği Genç ve Kadın İstihdamı ( 6111 ) İş Başı Eğitim Desteği ( 6645 ) İş Sağlığı ve Güvenliğinin Desteklenmesi İşsizlik Ödeneği Alanlar ( 15921 ) Kültür Yatırım Teşviki ( 25225 55225 ) SGK Teşviklerinden Geriye Dönük Yararlanma Sosyal Hizmetlerden Yararlanan Çocuklar ( 2828 ) Ücret Desteği ( 17103 27103) Yatırım Teşviki ( 25510 16322 26322) Yurt Dışına Gönderilen Sigortalılar ( 6486 ) Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz..
 • e**** ***** sordu,
  Yasal Defterlere kayıt süresi kaç gündür?
  Murat Görez
  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  Vergi Usul Kanunu´na göre mal veya alış ve satış belgelerinin en geç 10 (on) gün içinde yasal defterlere yazılması yasal bir zorunluluktur. Muhasebe kayıtlarına alınan belgeler, mahsup fişleri halinde firma yetkililerince onaylanması halinde, 45 gün içinde yasal defterlere yazılabilir. Bilgisayar ortamına, muhasebe programlarına kayıt edilen belgelerin ve diğer işlemlerin Vergi Usul Kanununda belirtilen süresi içinde, yasal defterlere yazdırılması gerekmektedir.
 • b**** ***** sordu,
  Merhabalar; Web siteniz üzerinden müşterileriniz firmalarına ait dosyalara erişebiliyor mu?
  Murat Görez
  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  Merhabalar; Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz..Tabi ki tüm müşterilerimiz kullanıcı adı ve şifresi ile e-mükellef sekmesinden giriş yaparak dosyalarına ulaşabilir, duyurularını okuyabilirler.
 • k**** ***** sordu,
  Yıllık izin süreleri nasıl hesaplanıyor?
  Murat Görez
  Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
  İş Kanunu 53´üncü maddeye göre, çalışanların yıllık izne hak kazanabilmeleri için bir tam yıl çalışmaları gerekir. Niteliklerinden ötürü bir yıldan az süren mevsimlik veya kampanya işlerinde çalışanlara bu Kanunun yıllık ücretli izinlere ilişkin hükümleri uygulanmaz. İşçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi, hizmet süresi; a) Bir yıldan beş yıla kadar (beşinci yıl dâhil) olanlara on dört günden, b) Beş yıldan fazla on beş yıldan az olanlara yirmi günden, c) On beş yıl (on beşinci yıl dâhil) ve daha fazla olanlara yirmi altı günden, az olamaz. Yer altı işlerinde çalışan işçilerin yıllık ücretli izin süreleri dörder gün arttırılarak uygulanır. Ancak on sekiz ve daha küçük yaştaki işçilerle elli ve daha yukarı yaştaki işçilere verilecek yıllık ücretli izin süresi yirmi günden az olamaz. Yıllık izin süreleri, iş sözleşmeleri ve toplu iş sözleşmeleri ile arttırılabilir.
Facebook Twitter Instagram Youtube
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin
 
Gevher Nesibe Mah. Gökgeçidi Sok. İmran Ap. No:4/3 Kocasinan / Kayseri